Za nami eliminacje gminne 64. ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego. W dniach 5 i 7 marca w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce odbyły się przesłuchania z udziałem ponad stu uczestników – uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych. Ich wystąpienia oceniało jury w składzie Martyna Lechman, Martyna Krzysztofik oraz Piotr Gaszczyński, przyznając następujące nagrody i wyróżnienia:

W turnieju recytatorskim (kl. I-III)

I miejsce: Hanna Stan (Szkoła Podstawowa nr 1 w Wieliczce)

II miejsce: Martyna Cyganek (Szkoła Podstawowa nr 2 w Wieliczce)

III miejsce: ex aequo Marcin Jaszewski (Szkoła Podstawowa w Sierczy) i Zuzanna Stochlińska (Szkoła Podstawowa w Węgrzcach Wielkich)

Wyróżnienia: Natalia Jarząbek (Szkoła Podstawowa w Gorzkowie), Wojciech Kowalski (Szkoła Podstawowa nr 2 w Wieliczce), Julia Altermatt (Szkoła Podstawowa w Mietniowie), Julia Górska (Szkoła Podstawowa w Mietniowie), Urszula Bednarz (Szkoła Podstawowa w Sierczy), Mikołaj Półtorak (Szkoła Podstawowa w Byszycach)

 

W turnieju recytatorskim (kl. IV-VI)

I miejsce: Szymon Zięba (Szkoła Podstawowa w Węgrzcach Wielkich)

II miejsce: ex aequo Natasza Wnuk (Szkoła Podstawowa nr 1 w Wieliczce), Milena Pikula (Szkoła Podstawowa w Węgrzcach Wielkich)

Wyróżnienia: Natalia Szatkowska (Szkoła Podstawowa nr 4 w Wieliczce), Zofia Czaja (Szkoła Podstawowa w Koźmicach Wielkich), Zuzanna Klupa (Szkoła Podstawowa w Raciborsku), Barbara Łupińska (Szkoła Podstawowa w Raciborsku), Jakub Arendarczyk (Szkoła Podstawowa w Węgrzcach Wielkich), Weronika Majerska (Szkoła Podstawowa w Sierczy), Krzysztof Lubas (Szkoła Podstawowa w Śledziejowicach), Zofia Wojdała (Szkoła Podstawowa w Śledziejowicach)

 

W turnieju recytatorskim (kl. VII-VIII i gimnazja):

I miejsce: Paulina Tatko (Szkoła Podstawowa nr 4 w Wieliczce)

II miejsce: Amelia Kwiecińska (Szkoła Podstawowa O/Gimnazjum w Węgrzcach Wielkich)

III miejsce: Jakub Stepaniuk (Szkoła Podstawowa w Sierczy)

Wyróżnienia: Zuzanna Pietrzak (Szkoła Podstawowa w Mietniowie), Hanna Salitra (Szkoła Podstawowa w Węgrzcach Wielkich), Olga Petko (Szkoła Podstawowa w Sierczy)

 

W turnieju recytatorskim (szkoły ponadpodstawowe):

I miejsce: nie przyznano

II miejsce: Julia Gibas (Liceum Ogólnokształcące w Wieliczce)

Wyróżnienie: Julia Joachymiak (Liceum Ogólnokształcące w Wieliczce)

 

W turnieju „Wywiedzione ze słowa”:

I miejsce: Kacper Ćwiek (Szkoła Podstawowa w Mietniowie)

II miejsce: nie przyznano

III miejsce: ex aequo Klaudia Krzyszkowska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Wieliczce), Wiktor Popiołek (Szkoła Podstawowa w Grajowie)

Wyróżnienie: Jakub Ziobro (Szkoła Podstawowa w Raciborsku)

 

W turnieju poezji śpiewanej:

I miejsce: nie przyznano

II miejsce: ex aequo Kamila Tomana, Karolina Burliga (Szkoła Podstawowa w Grajowie)

III miejsce: Natalia Ślusarczyk (Szkoła Podstawowa nr 1 w Wieliczce)

Wyróżnienie: Gabriela Horecka (Szkoła Podstawowa nr 4 w Wieliczce)

 

W turnieju „Teatr jednego aktora”:

I miejsce: Zuzanna Hoffman (Szkoła Podstawowa w Koźmicach Wielkich)

II miejsce Bartosz Karpała (Szkoła Podstawowa w Węgrzcach Wielkich)

III miejsce: Marta Stopa (Gimnazjum „Rajska Szkoła” w Krakowie)