Tegoroczny Dzień Pszczoły na długo pozostanie w naszej pamięci 🙂 Kapryśna i nieprzewidywalna pogoda nie zdołała jednak pokrzyżować naszych planów – w niedzielne popołudnie wspólnie bawiliśmy się na wielickim rynku oraz w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce. W programie Dnia Pszczoły znalazły się takie atrakcje jak prelekcja Romana Szlachty i pokazy pszczelarskie, zabawy z Pszczółką i Przyjaciółmi, spektakl teatralny dla dzieci oraz warsztaty kulinarne „Cukier kontra miód”, warsztaty sadzenia roślin, warsztaty lania świeczek z wosku pszczelego, zdobienie form z gipsu oraz krzyżówka z nagrodami. O nasze podniebienia zadbali uczestnicy konkursu na najsmaczniejszy miodowy wypiek, a zwycięzców konkursu w głosowaniu wyłoniła publiczność: I miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich Brzegi, drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich „Iskry Mietniowa”, a trzecie miejsce przypadło paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Pawlikowic. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom 🙂

Dzień Pszczół uświetniły ponadto jedyni w swoim rodzaju skrzydlaci przyjaciele – dzieci w przebraniach pszczół, na które czekały nagrody-niespodzianki oraz zespół pszczółek z Brzegów, który wykonał specjalnie na tę okazję przygotowaną piosenkę.

Za pomoc w organizacji dziękujemy naszym partnerom i sponsorom – Olej Kujawski, Cosinus, Hurtownia Yokomisiada, Gargas oraz Leroy Merlin.