Serdecznie zapraszamy na wielicki rynek, 15 lipca o godzinie 20:00, gdzie w ramach projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY wystąpi zespół NEW BONE.

New Bone to kwintet jazzowy założony w 1996 roku z inicjatywy trębacza Tomasza Kudyka. Zespół ma na swoim koncie cztery płyty, które entuzjastycznie zostały przyjęte przez słuchaczy i krytyków. Najnowsza – „Follow me” to zbiór utworów artystów muzycznych z lat 20. i 30. w nowoczesnej, jazzowej aranżacji. Swoje umiejętności kwintet zaprezentował na licznych festiwalach polskich i międzynarodowych m.in. na Bydgoszcz Jazz Festiwal, Festiwal Jazz Bez…, RCK Pro Jazz Festival, Festiwal Polskie Gwiazdy Światowego Jazzu w Moskwie czy Delhi International Jazz Festival. Formacja wystąpiła także na Varna Summer International Jazz Festival w Bułgarii oraz na festiwalu Art Jazz Cooperation na Ukrainie.

Podczas tego wydarzenia będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy, przeznaczonych na pomoc kilkumiesięcznej Laurze, zmagającej się z rzadką chorobą – Zespołem Westa.