Znakomici artyści, niepowtarzalna atmosfera wielickiego rynku i wszechobecny jazz. Miniona sobota upłynęła pod znakiem I edycji SALTY INSPIRATIONS JAZZ FESTIVAL.

To pierwsze tego typu wydarzenie, odbywające się pod szyldem projektu RYNEK W CENTRUM KULTURY, który już od czterech lat realizuje Centrum Kultury i Turystyki.

Jednego wieczoru na naszej scenie wystąpili artyści, którzy zabrali nas w podróż pomiędzy różnymi odmianami, stylami i formami jazzu.

Festiwal otworzył występ BEATY PRZYBYTEK – wokalistki, pianistki i kompozytorki, która wraz z towarzyszącymi jej scenie Bogusławem Kaczmarem, Adamem Kowalewskim oraz Filipem Mozulem wykonała polskie i zagraniczne standardy jazzowe. Następnie wielicka publiczność miała okazję wysłuchać nowatorskiego jazzu w wydaniu krakowskiego kwintetu NEW BONE, który zaprezentował autorski materiał pochodzący z pięciu płyt. Jako ostatni tego wieczoru zagrał natomiast energetyczny STANISŁAW SŁOWIŃSKI QUINTET w składzie Stanisław Słowiński – skrzypce, Zbigniew Szwajdych – trąbka, Franek Raczkowski – fortepian, Justyn Małodobry – kontrabas oraz Dawid Fortuna – perkusja

Podczas wydarzenia przeprowadzona została zbiórka na leczenie i rehabilitację Wojtka Bieli z Pawlikowic, który wiosną tego roku uległ poważnemu wypadkowi.

Partnerem wydarzenia był HOTEL VINNICA.

Fot. CKiTWieliczka