Wspaniali artyści, doskonała muzyka i klimatyczna sceneria Rynku Górnego w Wieliczce – 4 sierpnia o godz. 20.00 zapraszamy do udziału w pierwszej edycji SALTY INSPIRATIONS JAZZ FESTIVAL. Na wielickiej scenie zaprezentują się:

Kwintet NEW BONE – założony z inicjatywy trębacza Tomasza Kudyka. Ma na swoim koncie cztery płyty bardzo dobrze przyjęte przez słuchaczy i krytyków. Zespół otrzymuje propozycje występów w najdalszych zakątkach globu; w czasie pobytu w Indiach zapisał się w historii jako pierwsza formacja jazzowa, która zagrała na żywo w Kaszmirze!

STANISŁAW SŁOWIŃSKI – skrzypek, aranżer, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista. Uczestnik i laureat wielu krajowych oraz międzynarodowych festiwali i konkursów. Uczestniczył w realizacji projektów z udziałem artystów o międzynarodowej renomie; m.in. Brian Eno, Ben Frost, Daniel Bjarnason.

BEATA PRZYBYTEK – wokalistka, pianistka i kompozytorka. Ma na swoim koncie 5 albumów i liczne kompilacje. Współpracuje z wybitnymi przedstawicielami polskiej sceny jazzowej, takimi jak: Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Jarosław Śmietana, Piotr Wojtasik, czy Jazz Band Ball Orchestra. Brała udział w projekcie Fundacji Kalinowe Serce „Śpiewając Jazz” u boku Marianny Wróblewskiej i Macieja Zakościelnego.