W organizowanych przez nas zajęciach łącznie udział wzięło kilkadziesiąt dzieci z terenu naszej gminy, które spędziły czas zimowego wypoczynku w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce oraz w prowadzonych przez nas świetlicach – w Janowicach, Lednicy Górnej, Kokotowie, Mietniowie, Sułkowie i Sygneczowie.

Pierwszego dnia nasi podopieczni wybrali się na przyrodniczo-integracyjną wycieczkę do Zaczarowanego Wzgórza w Czasławiu, gdzie nikt nie mógł narzekać na nudę: wykonywanie odcisków kopytek, łapek i raciczek w glinie, rozpoznawanie skrzydlatych mieszkańców naszych ogrodów i sadów oraz ich zimowych smakołyków to tylko część atrakcji, które znalazły się w programie naszego wyjazdu. Po dniu pełnym wrażeń nie mogło zabraknąć czegoś dla pokrzepienia sił, czyli uwielbianych przez najmłodszych przysmaków: karnawałowych faworków i pizzerinek.

W kolejnych dniach uczestnicy naszych zajęć mieli możliwość spróbowania swoich sił w trudnej, bo wymagającej sporo cierpliwości i dokładności, ale równocześnie dającej wiele satysfakcji, sztuce kaligrafii. Sporą dawkę ruchu i endorfin zapewniły natomiast taneczne warsztaty Shuffle Dance, które na co dzień odbywają się w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce. Z kolei znany youtuber – twórca kanału NaukowoTv pokazał nam, że nauka i zabawa mogą mieć ze sobą naprawdę wiele wspólnego!

W przerwach między zajęciami i warsztatami nie zabrakło czasu na integrujące gry, zabawy i animacje.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji!